Menu zvolené stránky/sekce

Celková navigace

Obsah zvolené stránky

Gymnázium Palackého 191/1

Zpět na výchozí polohu

Akademie věd ČR nabízí unikátní stáže pro středoškoláky

12.11.2020 | Kategorie: Obecné | Zaslal: webmaster
Chcete si vyzkoušet, jaké to je být vědcem? V nadcházejícím roce k tomu máte jedinečnou příležitost! Akademie věd ČR právě nyní vyzývá středoškoláky, kteří chtějí zažít něco nového, aby se přihlásili na odborné stáže. Vědkyně a vědci z Akademie věd ČR si pro středoškoláky připravili zajímavá témata, od antropologie, přes biologii, robotiku, historii až po zoologii. Už na střední škole tak studenti mají jedinečnou příležitost poznat, jak se dělá věda a jaký výzkum v Akademii věd ČR v současnosti probíhá.

Buď hrdinou své doby! zve středoškoláky webová stránka Otevřená věda, kde si zájemci mohou od 1. do 30. listopadu vybírat, kterou stáž by si chtěli v příštím roce vyzkoušet. Znáte středoškoláka, kterého baví biologie, chemie, fyzika nebo třeba technika? Své téma si v Otevřené vědě najdou i nadšenci do historie, filozofie nebo sociologie. Přihlašování probíhá pouze v průběhu listopadu, a to prostřednictvím webového portálu Otevřené věda. Stačí si vybrat téma, vyplnit přihlášku a připojit motivační dopis.

Vědci si následně vybírají nejvhodnějšího kandidáta pro svou stáž. Student ji pak může absolvovat sám nebo spolu s dalšími dvěma kolegy v rámci malého vědeckého týmu. Stáže startují v lednu 2021 a trvají po celý rok včetně prázdnin. Středoškoláci mají unikátní příležitost osobně poznat nejen samotné vědce, ale také laboratoře, knihovny, dostanou se k zajímavým odborným materiálům a získají jedinečnou praxi. Absolventi Otevřené vědy, kterou Akademie věd ČR pořádá již 15 let, často vzpomínají, jak jim tato zkušenost pomohla ujasnit si nejen jakou vysokou školu chtějí studovat, ale také se na tu vysněnou dostat.

Návrat

Ředitelka školy:
RNDr. Jana Pospíšilová
Zástupce ředitele:
Mgr. Radomír Holan
Adresa:
Palackého 191/1
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 321 515
sekretariat@g8mb.cz

g8mb.cz